Sponzorujeme

Společnost ISC již několik let sponzoruje v České republice začínající sport z rodiny gymnastických sportů - sportovní akrobacii.

Jedná se o sport, který na své uvedení do rodiny sportů olympijských teprve čeká, takže jeho hlavním finančním motorem jsou sponzoři.

I když je to sport velmi atraktivní, na rozdíl od gymnastiky, se mu mohou věnovat i méně talentovaní sportovci a to i do vyššího věku. Na "objevení" v České republice širokou veřejností teprve čeká.

Je to sport de facto kolektivní a divácky velmi přitažlivý.

Nakonec sami z přiloženého odkazu můžete shlédnout záznam nedávného Mezinárodního mistrovství ČR, který pořídila a vysílala Česká televize.

A proč sportovní akrobacie?

Předsedkyně představenstva naší společnosti, paní Věra Tomková, vystudovala sportovní gymnastiku a následně sportovní akrobacii na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Kyjevě na Ukrajině, jedné z velmocí v těchto sportovních odvětví, a stala se tak první diplomovanou trenérkou a mezinárodní rozhodčí sportovní akrobacie v České republice.

I díky sponzorství společnosti ISC vozí zatím nepočetná vrcholová základna sportovců sportovní akrobacie pěkná finálová umístění, občas i medailová, z evropských i světových šampionátů a soutěží.

TJ Bohemians, kolébka tohoto sportu v České republice, pak pořádá i řadu národních a mezinárodních soutěží v dětských, juniorských, seniorských i mistrovských kategoriích.

Na závěr ještě zajímavost. Širší reprezentační výběr našich akrobatů se v loňském roce přihlásil se svým skupinovým vystoupením pod názvem "chebejed" do soutěže TALENTMANIA a postoupil s velikým úspěchem do finále soutěže.